HomeРегионВучиќ: Од Србија се очекуваат три работи

Вучиќ: Од Србија се очекуваат три работи

Published on

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Западот од Србија очекува три работи – да го признае Косово и Метохија, да воведе санкции кон Русија и да воведе марионетски режим во Србија, пренесе Политика.

Тој на прес-конференција рече дека во рамки на првото барање е да се признае Косово и барањето Србија да се откаже од Република Српска.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...