HomeМакедонијаЗапочна изградбата на детски забавен парк во карбинско Радање

Започна изградбата на детски забавен парк во карбинско Радање

Published on

Започна изградбата на првиот детски забавен парк во карбинското село Радање. Согласно планот, истиот треба да е завршен за околу месец и половина.

Мештаните на Радање не го кријат задоволството од овој потег на локалните власти. Градежните активности не застануваат подсети Паунов.

СДСМ: Локалната власт реализира проекти од претходниот мандат

Локалната влкаст реализира проекти од претходниот мандат, реагираа на прес од СДСМ Карбинци.

Неспособната локална власт во Карбинци се обидува проектите кој беа започнати и обезбедени пари во претходниот мандат , денес да ги прикаже како свои најголеми капитални инвестиции.Проектот за реконструкција на локалниот пат с.Д.Балван до с.Таринци е започнат во 2020г. во месец март кога владата предводена од СДСМ обезбеди 669.921,00 евра за реконструкција и рехабилитација на локални патишта во Општина Карбинци.стои во соопштението од СДСМ Карбинци.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...