HomeМакедонијаКовачевски: ВМРО ДПМНЕ се бори за луксуз, а СДСМ за повисоки плати

Ковачевски: ВМРО ДПМНЕ се бори за луксуз, а СДСМ за повисоки плати

Published on

Политичката борба на ВМРО ДПМНЕ се сведува за луксуз на раководството, а не за подобар стандард на народот, изјави синоќа во Штип претседатлеот на СДСМ Димитар Ковачевски на отварањето на Изборниот Штаб

Според Ковачевски сведоштво за ова е огромната партиска зграда

Претседателот на СДСМ  потенцираше дека Владата во неговиот мандат направила голем прогрес со минималната и просечната плата

Ковачевски изјави дека е убеден во двојна победа на претстојните претседатели и парламентарни избри

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...