HomeМакедонијаЗлоупотреба на државни ресурси за време на избори не смее да има,...

Злоупотреба на државни ресурси за време на избори не смее да има, предупредува  вицепремиерката Грковска

Published on

Отворено писмо до сите субјекти од политиката за можни злоупотреби на државните ресурси во период на избори испрати вицепремиерката Славица Грковска.

Досега се постапувало по сите пријави, а Грковска се надева дека претходните опомени ќе бидат пример за сегашното користење на ресурсите.

На прашањето до кога функционерите ќе се појавуваат на промотивни настани Грковска одговори.

Грковска денес потенцираше дека според неа е некоректно да има преголема разлика помеѓу просечната и платата на функционерите, особено во врмее во кое живееме сега.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...