HomeМакедонијаСДСМ Платите на функционерите нема да пораснат

СДСМ Платите на функционерите нема да пораснат

Published on

Најдовме уставно издржано решение со кое нема да пораснат платите на функционерите, соопштија денес од СДСМ

Од друга страна ВМРО ДПМНЕ денес прстот повторно го посочи во РЕК Битола и наводните криминали во него.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...