HomeМакедонијаСе намалуваат цените на бензините и дизелот

Се намалуваат цените на бензините и дизелот

Published on

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во однос на одлуката од 23.2.2024 година.

Новите цени од полноќ се

Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт, изнесуваат:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 82,50 (денари/литар)

ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 84,50 (денари/литар)

Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 78,00 (денари/литар) Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 76,00 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...