HomeРегионХрватска: Екс премиерот Санадер шеф на затворска библиотека

Хрватска: Екс премиерот Санадер шеф на затворска библиотека

Published on

Поранешниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, стана шеф на затворската библиотека во затворот Липовица. Санадер е задолжен за таканареченото „културно издигнување на затворениците. Санадер е префрлен од Реметинац во Липовица поради примерно однесување и нарушено здравје, според неговата одбрана. Тоа е полуотворен затворски систем, а сега е во многу подобри затворски услови од претходно“, објасни неговиот адвокат Чедо Продановиќ, пренесува Klix.ba.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...