HomeРегионСрбија: Харченко: Белград може да смета на поддршка од Русија

Србија: Харченко: Белград може да смета на поддршка од Русија

Published on

Амбасадорот на Русија во Србија, Александар Боцан-Харченко изјави дека Русија не го признава Косово, исто така, го поддржува територијалниот интегритет и суверенитет на Србија, како и дека Србија може да смета на безусловната поддршка на Москва во прашањето за Косово, пред се во Советот за безбедност на ОН, каде што Русија е постојана членка.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...