HomeРегионБиХ: Големо невреме. Училишта и болници без покриви

БиХ: Големо невреме. Училишта и болници без покриви

Published on

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на ноќта погоди бројни делови на Босна и Херцеговина. Судејќи по фотографиите, еден од градовите кој поминал најтешко е Кључ. Градот во северозападниот дел од нашата држава во текот на ноќта претрпе материјална штета, за што сведочи фотографијата на која се гледа дека Средношколскиот центар остана без покрив. Граѓаните на Кључ во своите коментари известија дека налетите на ветрот биле жестоки, а особено ги вознемириле оние кои живеат на повисоките катови од зградите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...