HomeМакедонијаНа Ковачевски не му е незгодно за апанажата од 2.500 евра, бидејќи...

На Ковачевски не му е незгодно за апанажата од 2.500 евра, бидејќи била законска

Published on

Апанажата која ми е одредена како бивш премиер е согласно законот, изјави денес бившиот премиер Димитар Ковачевски на прашањето дали му е незгодно што една година ќе пруима апанажа од 2.500 евра месечно.

На дилемата дали Ковачевски го следува апанажа, бидејќи поднесе оставка тој е со следниов став:

Високите апанажи повторно ја разлутија јавноста, па од тука и прашањето дали тие тртеба да се укинат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...