HomeМакедонијаНад 200 професионални возачи се во проблем со личните документи. Бочварски за...

Над 200 професионални возачи се во проблем со личните документи. Бочварски за нив вети брза лента

Published on

Над 200 професионални возачи се во проблем со личните документи, беше речено денес на средбата помеѓу транспортерите и министерот за транспорт и врски Благој Бочварски.

Според транспортерите проблем има на сите гранични премини, но најмногу на Македонската граница.

За овие проблеми министерот Бочварски вети решение на следниот начин.

Колкав ќе биде ударот врз компаниите и макеоднската економија воопшто со замената наличните документи е неизвесно, но на граничните премини од некој земји старите документи на возачите сеуште не се проблем, бидејќи освен нашата во прашање е и нивната економија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...