HomeШтипЕксклузивно цвеќе ќе се појави на градскиот пазар во Штип

Ексклузивно цвеќе ќе се појави на градскиот пазар во Штип

Published on

Започна продажбата на свежо цвеќе на Градскиот пазар во Штип сега одгледувачите своите ги нудат на купувачите.

Васе од Штип е еден од оние кои заедно со сопругата одгледува цвеќе веќе 20 години, вели дека благодарение на идејата на сопругата стигнал до ова каде е сега.

Сега, кога е почеток на сезоната изборот не е многу голем, но Васе вели дека за околу еден месец пазарот ќе биде полн со различни видови на свежо цвеќе.

Што се однесува до заработката, Васе не е презадоволен, но затоа цените за граѓаните се прифатливи.

Денес Васе на градскиот пазар излегува прв пат сезонава, не е многу задоволен, но се надева дека сезоната која следи ќе биде добра.

За оваа сезона, Васе најавува и нешто ексклузивно и вели дека ќе биде единствен кој во Македонија ќе го има овој вид.

Сепак, љубителите на свежо цвеќе добро знаат кое како и кога треба да се засади, а за оние кои сакаат да научат Васе е секогаш спремен да понуди совет.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...