HomeМакедонијаСДСМ: ДПМНЕ ги лаже граѓаните

СДСМ: ДПМНЕ ги лаже граѓаните

Published on

И СДСМ денес упати обвинувања до ВМРО – ДПМНЕ велејќи дека пратениците на ДПМНЕ им се подсмеваат на граѓаните одејќи по границите со дипломатски пасоши кои ги зеле пред еден месец со новото уставно име.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...