HomeМакедонијаВеличкова: Измените на Законот за судска служба нема да ја  покачи минималната...

Величкова: Измените на Законот за судска служба нема да ја  покачи минималната плата

Published on

Нема покачување на минималната плата доколку Собранието ги усвои измените на Законот за судски службеници тврди Јасминка Величкова од Независниот синдикат за судски службеници. Затоа упати апел до пратениците да не ги гласаат измените,но и до шефот на државата Пендаровски да не ги потпише евентуално узвоените измени.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...