HomeМакедонијаСДСМ: Обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, а пратениците на ДПМНЕ блокираат закони...

СДСМ: Обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, а пратениците на ДПМНЕ блокираат закони за вработни во МВР

Published on

Додека надвор од собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре пратениите на ДПМНЕ блокираат закони со кој се решаваат станбените прашања за вработените во МВР и безбедносните служби, обвинија денес на прес од СДСМ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...