HomeМакедонијаСДСМ: ВМРО ДПМНЕ имаше мерки за стопанството - уцени, притисоци и преземање...

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ имаше мерки за стопанството – уцени, притисоци и преземање на фирми

Published on

Реакција на прес-конференција од страна на Елена Петрова, дополнителна заменик-министерка за финансии испратија од СДСМ до јавноста во која се вели

На стопанството во Штип и пошироко им се добро познати методите и мерките со кои што ВМРО-ДПМНЕ им помагаше на стопанствениците – со насилно преземање фирми, притисоци и уценување. Дали при посетата, дополнителната министерка Елена Петрова, им објасни како беше во времето на ВМРО-ДПМНЕ кога работниците земаа 8.000 денари минимална плата, а како е денес кога таа изнесува над 20.000 денари. И за крај, дали Елена Петрова ги посети здравствените работници и им образложи зошто одби над 1.100 барања за согласност за вработување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...