HomeШтипТалат Џафери чека покана од штипскиот Универзитет за да дојде

Талат Џафери чека покана од штипскиот Универзитет за да дојде

Published on

Техничкиот премиер Талат Џафери би сакал да дојде во Штип и да го посети УГД,но претходно тој очекува покана.

По ова,Ректорот на УГД Штип, проф.др Дејан Мираковски изјави.

Ќе ни биде задоволство техничкиот Премиер Талат Џафери да го посети нашиот Универзитет. Идната недела протоколарно тој ќе биде поканет и се надевам дека ќе дојде во Штип, изјави ректорот Мираковски.

Џафери е против тоа да се има буџетски пари за рекламирање во  медиумите во време на предизборие.

За тоа, дали Али Ахмети ќе се кандидира за претседател на државата техничкиот премиер Џафери изјави

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...