HomeМакедонијаСДСМ: Попречената полициска акција против дрога мора да се расчисти

СДСМ: Попречената полициска акција против дрога мора да се расчисти

Published on

Попречената полициска акција против дрога од страна на лице од обезбедувањето на Христијан Мицкоски мора да се расчисти, се огласија повторно од СДСМ на прес конференција на оваа тема.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...