HomeМакедонијаИлчо од Истевник живее во една соба, со болна мајка и без...

Илчо од Истевник живее во една соба, со болна мајка и без струја

Published on

Илчо од Истевник живее во една соба, со болна мајка и без струја. Секојдневно по неколку пати ја пресоблекува и храни зашто таа за креветот е врзана веќе 2 години.

Мајката и синот живеат од социјална помош и веќе подолг период одат по работ на животот.

Сите маки Илчо засега стоечки ги поднесува, но еден, никако не може. Имено, Мицевски немаат струја во ниту единствената соба што ја имаат. На ЕВН Илчо и платил за приклучок, но сега од таму му бараат кабел за кој Илчо никако неможе да најде пари.

Поради ова, Илчо апелира до сите добри луге да му помогнат.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...