HomeМакедонијаВМРО – ДПМНЕ: Каде завршуваат 30% од тендерите во РЕК ?

ВМРО – ДПМНЕ: Каде завршуваат 30% од тендерите во РЕК ?

Published on

Каде завршуваат 30% од тендерите во РЕК? На ова прашање треба да одговорат власта на СДС и ДУИ, а по избори треба да знаат дека ќе има одговорност, порачаа на прес од ВМРО – ДПМНЕ.

На вториот денес оддржан прес од опозициската ВМРО – ДПМНЕ, нагласија дека во вадењето градежни дозболи човечкиот фактор ќе иде исклучен за да нема корупција.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...