HomeРегионЗемјотрес од 4 степени  утринава во Сараево

Земјотрес од 4 степени  утринава во Сараево

Published on

 Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтеровата скала според првите мерења утрово ги вознемири жителите на главниот град на Босна и Херцеговина. Освен во Сараево земјотресот беше почувствуван и во неговата околина, јавува Анадолија.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...