HomeМакедонијаВМРО ДПМНЕ: Малцинскиот патрнер во владата СДС повторно манипулира

ВМРО ДПМНЕ: Малцинскиот патрнер во владата СДС повторно манипулира

Published on

СДС како малцински партнер во владата на ДУИ, соочен со фактот дека им следува катастрофален пораз на претстојните избори, повторно се обидува со лаги и манупулации да добие дневнополитички поени, низ соопштение се огласија од ВМРО ДПМНЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...