HomeМакедонијаВМРО ДПМНЕ: Нема грижа за онколошките пациенти ниту по скандалот на Oнкологија

ВМРО ДПМНЕ: Нема грижа за онколошките пациенти ниту по скандалот на Oнкологија

Published on

Помина речиси половина година од објавата на скандалот на Онкологија и речиси една година од објавата на ревизорскиот извештај за оваа Клиника кој јасно и недвосмислено укажа за низа неправилности, потенцираа и денес од ВМРО ДПМНЕ .

Во врска со случајот Онкологија , ВМРО ДПМНЕ  инволвиран на свој начин, возвратија од СДСМ.

ДПМНЕ добро знаат кој се е вмешан во случајот Онкологија, но пред јавноста се прават невини сакајќи да ја скријат трагата и суштината на случајот. Јасно е дека болните и блиските се трајно оштетени за што вината е на ДПМНЕ, се огласија од СДСМ

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...