HomeМакедонијаПазарен барометар

Пазарен барометар

Published on

Градскиот пазар пол, а полни и тезгите. Цените за продавачите задоволителни, но за поголемиот дел од купувачите скапи.

И овој петок, најбарани беа сезонските овошја и зеленчуци, а на пладне нивните цени беа следни.

Компир 50, зелка 60, млад кромид 25 ,марула 40 и 50, , лимон 60, банана 70, мандарина 60, кива 60 ,јаболка 50 и спанаќ 100 денари за килограм.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...