HomeМакедонијаМицкоски ДУИ го испраќа во опозоција, а Ахмети во пензија

Мицкоски ДУИ го испраќа во опозоција, а Ахмети во пензија

Published on

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека окрупнувањето на албанскиот опозиционен блок ќе биде крај на ДУИ во власта.

Аналогно порача Мицкоски  Али Ахмети ќе замине во незаслужена политикчка пензија

Во врска со од него најавениот скандал за набавка на јаглен во вредност од 100 милони евра, Мицкоски рече дека располагал со документ кој докажувал грабеж во обид, поради што порача.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...