HomeМакедонијаПолицијата не ја открива причината за вчерашната кобна сообраќајка кај Жиганци

Полицијата не ја открива причината за вчерашната кобна сообраќајка кај Жиганци

Published on

Полицијата засега не ја открива причината за вчерашната сообраќајна несреќа кај селото Жиганци

Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова денес и службено ги потврди информациите за учесниците во кобната сообраќајка и исходот

Од тешко повредените пет лица , три се сместени во КБ Штип од кои две на ортопедското и едно на хирурпкото одделение.

Здравствената состојбата на вчера донесените настрадани е тешка но стабилна. Правиме се за подобрување  и очекуваме дека така ќе биде, изјави директорот на КБ Штип Ален Ѓеоргијев.

Другите двајца тешко повредени се донесени на понатамошен медицински третман во клинички центар Мајка Тереза во Скопје.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...