HomeМакедонијаБензинот од полноќ поскап за 2 денари

Бензинот од полноќ поскап за 2 денари

Published on

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од ноќеска на полноќ се зголемува за 2,00 ден/лит. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат. Со оваа одлука, цените од полноќ ќе бидат следни:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 83,00 (денари/литар)

ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,50 (денари/литар)

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 79,50 (денари/литар)

Екстра лесно 76,50 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...