HomeМакедонијаСите автобуски постојки во Штип ќе бидат модернизирани

Сите автобуски постојки во Штип ќе бидат модернизирани

Published on

Сите автобуски постојки во Штип ќе бидат модернизирани, најави директорот на ЈП Стипион Панче Стефановски.

Според Стефановски, со новиот концепт освен што ќе бидат, сообраќајно побезбедни и пофункционални постојките ќе бидат и можност за компаниите.

Со ова, ЈП Стипион ќе обезбеди дополнителен приход кој ќе го намени за развој на линискиот превоз.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...