HomeМакедонијаМицкоски: Неспособноста на власта граѓаните ги направи притвореници во државата

Мицкоски: Неспособноста на власта граѓаните ги направи притвореници во државата

Published on

Бахатоста, неспособноста и неодговорноста се причина за хаосот со личните документи, изјави денес Христијан Мицкоски.

Консеквентно на оваа изјава, Мицкоски реторично праша.

Поради ова, рече Мицкоски македонските граѓани се притворени во државните 26 000 квадратни километри.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...