HomeМакедонијаКовачевски на Св.Трифун ги потсети лозарите што е направено за нив, а...

Ковачевски на Св.Трифун ги потсети лозарите што е направено за нив, а тие бараат договори за откуп на грозјето

Published on

За лозарите досега е направено најмногу, изјави денес претседателот на СДСМ и до неодамна премиер Димитар Ковачевски честитајќи им го празникот Св.Трифун

Лозарите не го деманираат Ковачевски, но велат дека  клучен проблем е следниот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...