HomeШтип100 нови паркинг места наскоро во центарот на Штип

100 нови паркинг места наскоро во центарот на Штип

Published on

Со нови 100 паркинг места, општината ќе го амортизира хроничниот проблем, каде во центарот на Штип да се паркираат возилата, најави денеска градоначалникот Иван Јорданов.

Новата паркинг  локација е стариот градски пазар.Денеска започнаа подготвителните работи за негово преуредување.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...