HomeМакедонијаУтре христијаните го слават свети Трифун, заштитникот на лозарите

Утре христијаните го слават свети Трифун, заштитникот на лозарите

Published on

Утре православните христијани го одбележуваат денот на свети великомаченик Трифун, заштитникот на лозарите и градинарите.

Со одбележувањето на денот на светецот,лозарите и овоштарите започнуваат со закорјување на лозјата и овошките.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...