HomeМакедонијаСе очекуваат дождови и одрони на патиштата во Источниот регион. Од Макеоднија...

Се очекуваат дождови и одрони на патиштата во Источниот регион. Од Макеоднија пат апелираат на внимателмост

Published on

Дождови и одрони се очекуваат на речиси сите патни правци во Источниот регион, предупредуваат од Делчевската подружница на Македонија пат апелирајќи на внимателност.

Најризични и понатаму остануваат Кочани – М. Каменица – Делчево и Берово – Пехчево – Делчево, вели Цоневски.

Вчерашните врнежи очекувано донесоа одрони на овие патни правци кои екипите на Македонија пат ги расчистуваа до утринските часови.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...