HomeРегионХрватска: Две лица загинаа во тунел кај Риека

Хрватска: Две лица загинаа во тунел кај Риека

Published on

Во тешка сообраќајна несреќа во риечкиот тунел Пеќине, покрај двајца загинати, тешко се повредени и двајцата возачи, додека со полесни повреди се здобила преживеаната сопатничка од автомобилот. Како што пренесува Index.hr од неофицијални извори, до несреќата дошло кога едниот возач, движејќи се од правец Драга кон Брајдице преку тунелот Пеќина, поради недозволената брзина, преминал во коловозната лента за возила од спротивен правец.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...