HomeМакедонијаСе асфалтираат 4 улици во Карбинци

Се асфалтираат 4 улици во Карбинци

Published on

Од предвидените шест улици во карбинската општина, денеска четири во село Карбинци добија асфалтна подлога. Со ова најавената градежна офанзива од страна на градоначалникот Виктор Паунов.

Карбинчани  задоволни,бидејќи нивното дамнешно барање конечно има резултат.

Тука не застануваме дополни Паунов. Она што го ветивме го реализираме со полна пареа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...