HomeМакедонијаСДСМ: Поддршката од СДП ја покажува европската иднина на државата.

СДСМ: Поддршката од СДП ја покажува европската иднина на државата.

Published on

Посетата на претседателот на СДП на Германија, Ларс Клингбеил е силната поддршка од германските социјалемократи, истакнаа во соопштение од СДСМ.

СДСМ покажа вистински социјалдемократски потенцијали и испорача економски резултат, во најголемата глобална криза во современ контекст, ги заштити стандардот на граѓаните и одржливоста на економијата. СДСМ има и коалициски капацитети како ниедна друга партија во земјава, со што може да обезбеди и по изборите, формирање стабилна Влада со проевропска ориентација, напишаа од партијата.

Наспроти ова, ДПМНЕ е против членството во ЕУ, го блокира европскиот пат на државата, а нема став која е алтернативата, без членство во ЕУ, додадоа од СДСМ.

ДПМНЕ се противеше на Францускиот предлог, на пратениците на ДПМНЕ немаа став, па не гласаа кога овој предлог, беше ставен на гласање во Собранието. Ширеа лаги и сееја став меѓу граѓаните за асимилација и бугаризација, за губење на македонскиот јазик, а, како што се без став, не гласаа во парламентот за договорот Фронтекс. ДПМНЕ е политички феномен, дополнија од СДСМ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...