HomeМакедонијаСобранието ќе работи до април, а Изборите ќе се распишат на 14...

Собранието ќе работи до април, а Изборите ќе се распишат на 14 февруари

Published on

Собранието во овој состав ќе работи до почетокот на април кога официјално ќе започне кампањата. Причина за ова е собраниската говорница да не се злоупотреби и искористи за партиска агитација, изјави претседателот на собранието Јован Митрески во емисијаа 360 степени.

Во однос изборниот датум согласно Изборниот законик и по консултација со Државната изборна комисија, Митрески нивно распишување најави за 14 февруари

На прашањето како е можно техничка влада,  а редовно собрание Митрески во истата емисија изјави дека  тоа е нужност во интерес на бизнисот и економијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...