HomeМакедонијаНема нови заразени деца, но и Салмонела во беровската детска градинка 23...

Нема нови заразени деца, но и Салмонела во беровската детска градинка 23 Август, информираат од кочанскиот ЦЈЗ

Published on

Нема нови заразени деца и Салмонела во беровската детска градинка 23 Август, информира за ТВ Стар, директорот на кочанскиот Центар за јавно здравје Гоце Серафимов.

Препораките од ЦЈЗ за превентива од можноста за појава на салмонелата се следниве.

Во мегувреме, нема нови случаи на заразени,а сегашните 11деца, се со лесна клиничка слика.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...