HomeЕксклузивноЌе има ли протест на студентите? На сметка денес легнаа стипендиите

Ќе има ли протест на студентите? На сметка денес легнаа стипендиите

Published on

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири се обрати денес со фејсбук статис до студентите кои денес во 14 часот организираат протест за неисплатените стипендии.

Додека го читате овој пост на вашата сметка ги имате средствата за  стипендија сите вие студенти кои ги исполнивте условите за продолжување и ретроактивното плаќање со спогодба.  Ве повикувам да ја искористите концентрацијата и енергијата за поголем успех на испитите кои ги имате оваа недела, апелирам да не дозволите да бидете манипулирани од дезинформации и злонамерни повици, потенцираше Шаќири

И покрај произнесените барања на студентите, министерот Шаќири ги потсети дека  е зголемен износот за студентскиот оброк како и износот на стипендиите. 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нема бегање од сообраќајните казни. Ќе стигнуваат во плик и со фотографија како доказ

Нема бегање веќе од направените сообраќајни прекршоци и тие ќе стигнуваат на домашна адреса...

До денес никој од претседателските кандидати ги нема собрано потребните 10.000 потписи од граѓаните

До денес ниту еден од 11те канидатите за претседател ги нема собрано потребните 10.000...