HomeМакедонијаОд денес поскап дизел – еве ги новите цени

Од денес поскап дизел – еве ги новите цени

Published on

Дизелот од утрово поскапи за 2 денари од литар, со што сега ќе изнесува 78,50 денари за литар, одлучи вчера РКЕ.

Цените на бензините остануваат исти.

ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 79,50 денари/литар, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 81,50 денари/литар.и Екстра лесното масло за горење – 76,00 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...