HomeШтипШто најмногу купуваа штипјни денес и по кои цени ? 

Што најмногу купуваа штипјни денес и по кои цени ? 

Published on

Полн пазар купувачи, но и продавачи кои нудат се и сешто. Портокали, мандарини, спанаќ, марула и млад кромид и лук денес беа најбарани. Цените пред пладне беа следни:

Компир 50, зелка 60, млад кромид 25 ,марула 40, , лимон 60, банана 70, мандарина 60, кива 60 ,јаболка 50 и спанаќ 100 денари за килограм.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...