HomeМакедонијаСДСМ: За само една недела на виделина излегоа лагите и неспособноста ДПМНЕ

СДСМ: За само една недела на виделина излегоа лагите и неспособноста ДПМНЕ

Published on

За само една недела учество во Техничката влада на ДПМНЕ на виделина излегоа сите нивни лаги и неспособноста, истакнаа денес на прес од СДСМ.

Банер 2: СДСМ: ДПМНЕ да се извини за Онкологија

По 20 години се отвори Случајот Онкологија по што вистината излегува на виделина, нагласија од СДСМ барајќи извинување од ВМРО – ДПМНЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...