HomeШтипПо 1.000 денари помалку од кубик штипските пензионерите ќе ги купуваат дрвата...

По 1.000 денари помалку од кубик штипските пензионерите ќе ги купуваат дрвата оваа година

Published on

По речиси 1.000 денари помалку штипските пензионерите оваа година ќе ги платат дрвата за новата грејна сезона, потврди денес за ТВ Стар претседателот на здружението на пензионери Шип, Ристе Нетков.

Пријавувањето започна пред неколку дена, а интересот е голем.

Годинава здружението на пензионерите планира да им обезбеди околу 3.000 кубни метри дрва, по стабилни цени и без ризик во меѓувреме тие да бидат променети на штета на пензионерите.

За социјално најзагрозените пензионери здружението ќе овозможи цена која нема да биде поголема од 3.500 денари по кубик.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...