HomeМакедонијаНа децата во беровската градинка храна им се носи од дома. Дали...

На децата во беровската градинка храна им се носи од дома. Дали има салмонела ќе се знае утре

Published on

На децата во беровската градинка ,,23 Август” родителите храна им носат од дома. Кујната таму од вчера е затворена поради можно присуство на салмонела.

Резултатите од мострите кои се испратени вчера треба да бидат готови утре, по што ќе се знае фактичката состојба и ќе се превземаат соодветни мерки, потенцираше градоначалникот Звонко Пекевски.

Градоначалникот потенцираше дека нема потреба да се шират шпекулации и веднаш по добивањето на резултатите општината и градинката ќе излезат со информации за јавноста.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...