HomeМакедонијаАко граѓаните сметаат дека во сметките за струја има грешка треба да...

Ако граѓаните сметаат дека во сметките за струја има грешка треба да се жалат им порача министерот Бектеши

Published on

Доколку граѓаните сметаат дека во сметките за струја има некаква грешка поради високиот износ,треба да се жалат до Републичката комисија за енергетика, сугерираше Министерот за економија Крешник Бектеши.

Во однос на шпекулациите за можно намалување на субвенциите за струја на граѓаните, Бектеши изјави дека до јули тоа не е можно.

Бектеши денес го најави и Јавниот повик кој ќе биде отворен од утре а се однесува за помош на социјално загрозените граѓани за нивно подобрување  на енергетската ефикасност.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...