HomeМакедонијаНепромисленост или дрскост – Леб на буниште

Непромисленост или дрскост – Леб на буниште

Published on

И тоа се случува. Револтиран наш гледач ни ги испрати овие фотографии од фрлен леб на буниште до еден од контејнерите во Штип. Во време кога е беспарица, вакво нешто не смее да се случи,тврди во својот коментар нашиот гледач, особено кога се работи за основната прехрамбена намирница,за која поголем дел од граѓаните со мака ја обезбедуваат…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...