HomeРегионЗапочна судењето на родителите на Коста Кецмановиќ

Започна судењето на родителите на Коста Кецмановиќ

Published on

Денеска во Високиот суд во Белград започна судењето на таткото и мајката на 13-годишниот ученик кој уби девет соученици и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, во една од најголемите трагедии во поновата историја на Србија.

Судот најпрво треба да одлучи по предлогот на обвинителството за исклучување на јавноста од главниот процес заради заштита на интересите на малолетниците.

На првото рочиште се очекуваат воведните зборови на обвинителството и одбраната, доказните предлози и признавањето на вината на обвинетите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...