HomeМакедонијаАхмети: Утре е голем ден за албанците

Ахмети: Утре е голем ден за албанците

Published on

Лидерот на ДУИ Али Ахмети преку видеообраќање на Фејсбук истакна дека утре, денот кога треба да биде избрана техничката влада предводена од Талат Џафери е историски ден и за Албанците и за Македонците бидејќи ќе биде избран првиот премиер Албанец.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...