HomeМакедонијаПомирни води од наредниот мандат, му порача досегашниот собраниски спикер Талат Џафери...

Помирни води од наредниот мандат, му порача досегашниот собраниски спикер Талат Џафери на новоизбраниот Јован Митрески

Published on

Помирини води во нарендиот мандат,му порача денеска сега екс собранискиот спикер Талат Џафери на неговиот наследник Јован Митрески, посакувајќи му успешна работа.

Заблагодарувајќи се на неговиот претходник, новоизбраниот спикер Митрески најави соработка и со пратениците кои денеска не гласале за него. Истата е во насока на интерес на граѓаните, бидејќи тие се нивни избраници.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...