HomeМакедонијаВМРО – ДПМНЕ: Оставката на Ковачевски е почеток на крајот на ДУИ...

ВМРО – ДПМНЕ: Оставката на Ковачевски е почеток на крајот на ДУИ и СДС

Published on

Денешната оставка на Димитар Ковачевски е почеток на крајот на владеењето на СДС и ДУИ, рекоа денес на прес од ВМРО – ДПМНЕ.

ДПМНЕ за Техничката Влада понуди слаби и нестручни кадри од кој дел се лични пријатели на Христијан Мицкоски, дел се поранешни функционери на град Скопје, а дел се кадри на Груевски, возвратија од СДСМ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...